fbpx
Kategorie
Gawęda Publicystyka

Trzecia część gawędy o kryptowalutach – sobota, 19.02.2022, 19:00

Zapraszam was na trzecią i ostatnią część gawędy o kryptowalutach. W części pierwszej poznaliśmy mechanizmy stojące za Bitcoinem – blockchain, rozproszony rejestr, kryptografię asymetryczną i protokół generowania jednostek kryptowaluty. W części drugiej analizowaliśmy kryptowalutę Ethereum i dowiedzieliśmy się, że w tu stosowanym wariancie blockchaina da się zapisywać nie tylko dane, ale także działające autonomiczne programy.

W części trzeciej przyjrzymy się takim zastosowaniom Ethereum, jak ICO (szczyt rozentuzjazmowania mamy za sobą), NFT (gorący temat), tokeny (jakby zapomniane), DeFi (powracają cyklicznie). Zastanowimy się, czy istnieją alternatywy dla Proof of Work, czy kryptowaluty dają anonimowość, co to są shitcoiny i stablecoiny. Nie zabraknie stanowczych ocen i obserwacji, zabraknie zaś doraźnych porad dotyczących giełd czy zakupu kryptowalut.

https://youtu.be/swqnXjG6J_I

Gawęda odbędzie się na YouTube w sobotę 19 lutego 2022 o godzinie 19:00. Zaletą uczestnictwa w transmisji na żywo jest możliwość zadawania pytań (link do Slido pojawi się na początku gawędy). Uwaga – do zrozumienia materiału z części trzeciej trzeba ogarniać treści z części pierwszej oraz części drugiej.O autorze: zawodowy programista od 2003 roku, pasjonat bezpieczeństwa informatycznego. Rozwijał systemy finansowe dla NBP, tworzył i weryfikował zabezpieczenia bankowych aplikacji mobilnych, brał udział w pracach nad grą Angry Birds i wyszukiwarką internetową Microsoft Bing.

2 odpowiedzi na “Trzecia część gawędy o kryptowalutach – sobota, 19.02.2022, 19:00”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *