fbpx
Kategorie
Szkolenie

Przedsprzedaż drugiej edycji szkolenia ze scrapowania

Rozpoczęła się przedsprzedaż drugiej edycji Szkolenia z automatyzacji pobierania danych z internetu, potrwa do niedzieli 25.09.2022, godz. 22:00. Podobnie, jak w zeszłym roku, cena jest równa jednodniowym zarobkom uczestnika. Jest jednak kilka różnic w stosunku do pierwszej edycji.

Wszystkie informacje o szkoleniu można znaleźć na osobnej stronie, poniżej znajdziesz jedynie skrócony opis wydarzenia.

Slajdy z pierwszej edycji szkolenia

Co nowego?

Pierwsza edycja była nadawana na żywo, lecz znaczna większość uczestników korzystała z udostępnionego nagrania. Tym razem szkolenie zostanie zarejestrowane wcześniej i opublikowane w platformie edukacyjnej online dostępnej przez przeglądarkę.

Dzięki tej zmianie w szkoleniu pojawią się bardziej złożone przykłady i demonstracje. Podział na osobne lekcje ułatwi dostęp do wybranych nagrań, dostępne będą linki do prezentowanych narzędzi i przykładowe pliki do samodzielnych ćwiczeń.

Treść szkolenia zostanie wzbogacona o nowe narzędzia i dodatkowe przykłady – m.in. kompletny zestaw skryptów pozwalających na przyrostowe pobieranie, przetwarzanie i publikowanie danych. Zademonstruję w nich, jak unikać powtarzania już zrealizowanych zadań i jak wznawiać przetwarzanie od wybranego kroku. Inną nowością będzie prosty scraper w modelu serverless, zrealizowany w chmurze AWS.

W pierwszej edycji duże zainteresowanie wzbudził fragment o ustawach i przepisach prawa, dostałem kilka pytań dotyczących legalności scrapowania różnego rodzaju danych. Jedyne, co mogłem odpowiedzieć, to „idź do prawnika”. Tym razem prawnik przyjdzie do nas, o wypowiedź ekspercką poprosiłem r.pr. Mirelę Perczak. Dowiemy się, dlaczego przeczytanie kilku ustaw nie wystarczy programiście do zrozumienia systemu prawnego i dlaczego warto odwiedzić kancelarię prawną zanim zrobimy coś głupiego.

Jak wygląda typowy rozdział szkolenia?

Oto darmowy rozdział pt. „Scrapowanie długoterminowe” z pierwszej edycji. Nagranie trwa ponad 40 minut. Sprawdzisz, czy styl i tempo przekazywania wiedzy są dla ciebie odpowiednie.

Cena szkolenia = twoja dniówka

Szkolenie kosztuje twoją jedną dniówkę. Czemu tak dziwnie? Zdobyta wiedza pozwoli ci zaoszczędzić co najmniej dzień pracy, więc życzę sobie dostać właśnie tyle. Gdybym od początku miał wiedzę, którą teraz się dzielę, sam zaoszczędziłbym całe tygodnie…

Oczywiście nie musisz przedstawiać żadnego zaświadczenia o zarobkach – w koszyku sam podasz odpowiednią kwotę. Jeśli pracujesz na etacie, zapłać 1/20 swojej pensji brutto; jeśli B2B, cena wynosi jedną dniówkę lub osiem stawek godzinowych. Gdy nie możesz lub nie chcesz zdradzać zarobków, zaokrąglij tę kwotę w górę.

Największa kwota, jaką jeden z uczestników zapłacił za udział w pierwszej edycji szkolenia, wyniosła 2000 zł.

Chcesz wiedzieć więcej? Interesuje cię zakup? Przejdź na stronę z opisem szkolenia.

Przedsprzedaż i gwarancja satysfakcji

Obecnie trwa przedsprzedaż. Od razu po zakupie otrzymasz fakturę VAT i dane dostępowe do platformy szkoleniowej, ale materiały pojawią się tam na przełomie listopada i grudnia 2022 – informację o tym otrzymasz osobnym mailem.

Jestem pewny wysokiej jakości szkolenia, więc dostajesz gwarancję satysfakcji. Jeśli uznasz, że szkolenie nie było warte zapłaconej ceny, dostaniesz zwrot pieniędzy. Bez zadawania pytań, bez żalu ani wyrzutów. Na taką decyzję będziesz mieć 30 dni.

Oczywiście termin zaczniemy liczyć dopiero, gdy dostaniesz dostęp do kompletnego szkolenia. Jeśli rozmyślisz się wcześniej – też dostaniesz zwrot.

Wynik finansowy pierwszej edycji szkolenia

59483 zł

Pierwsza edycja szkolenia przyniosła niemal 60 tysięcy złotych, o wszystkich szczegółach przeczytasz w tej blogonotce. Wynik finansowy drugiej edycji też będzie jawny, w osobnym artykule opiszę doświadczenia zdobyte podczas jej przygotowania i sprzedaży.

Kto prowadzi szkolenie?

Szkolenie przygotował i prowadzi Tomasz Zieliński, autor bloga Informatyk Zakładowy. Jest on zawodowym programistą od 2003 roku, był wykładowcą akademickim, bywa trenerem na szkoleniach Sekuraka i prelegentem na konferencjach IT.

Wielokrotnie realizował projekty związane z pobieraniem i automatycznym przetwarzaniem znaczących ilości danych. Z naprawdę dużymi zbiorami miał do czynienia podczas pracy dla Microsoftu nad wyszukiwarką internetową BING.

5 odpowiedzi na “Przedsprzedaż drugiej edycji szkolenia ze scrapowania”

Jeśli sam chciałbyś zając się pisaniem bloga albo tworzeniem szkoleń online, takie dane bardzo Ci pomogą jako punkt odniesienia. Mi pomogło czytanie Aniserowicza, Szafrańskiego, Budzyńskiej itp.

Witam.
Mam dwa pytania:
1) Czy w kursie będzie poruszony temat równoległego scrapowania przy pomocy wielu klientów jednocześnie, ich synchronizacja itp? Chodzi mi o pobieranie danych z jednego miejsca jednak przy użyciu wielu serwerów VPS.
2) Skoro kurs będzie nagraniem to w jaki sposób będzie można zadawać pytania? Czy w ogóle będzie taka mozliwość?
Pozdrawiam,
D.P.

Hej!
ad 1) opowiem o problemach wyzwaniach związanych ze zrównoleglaniem scrapowania, ale tu trudniej o uniwersalne recepty pasujące do wielu sytuacji; tak więc trafię lub nie trafię w Twoje potrzeby
ad 2) przewiduję sekcję pytań (przesłanych e-mailem) i odpowiedzi (publikowanych w platformie edukacyjnej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *